Spawanie łukiem krytym

Firma Jamet oferuje Państwu profesjonalne spawanie łukiem krytym. Gorąco zapraszamy do zapoznania się z poniższą ofertą i przekonania się, dlaczego warto jest rozpocząć z nami współpracę!

Dlaczego warto zaufać właśnie nam?

Nasza firma świadczy kompleksowe usługi związane z produkcją części zamiennych oraz obróbki i regeneracji elementów stalowych już od ponad trzydziestu lat. Do tej pory, zaufały nam zarówno światowe koncerny, takie jak Fiat i ArcelorMittal. Nie oznacza to jednak, że nie pomagamy przedsiębiorstwom mniejszym. Każdego roku nowe przedsiębiorstwa otwierają swoją działalność. My zaś dokładamy wszelkich starań, aby każde zlecenie, bez względu na renomę klienta, zostało wypełnione z najwyższą skutecznością. Bo chociaż do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie, poziom jakości usług staramy się utrzymać zawsze na najwyższym poziomie.

Na czym polega spawanie łukiem krytym?

Opisywana metoda spawania, zwana także spawaniem SAW (z języka angielskiego: Submerged Arc Welding), polega na obróbce, podczas której łuk spawalniczy jarzy się między elementem spawanym, a drutem elektrodowym. Nazwa tej procedury bierze się z tego, że łuk jest niewidoczny, ponieważ zakrywa go warstwa topnika ziarnistego. Topnik ten jest częściowo stapiany, tworząc na urządzeniu żużel. Z bębna lub szpuli odwija się nieotulony drut, który jest następnie podawany przez układ napędzanych elektrycznie rolek ku rowkowi spoiny.

Podczas napawania łukiem krytym, temperatura łuku oscyluje w granicach 5000 – 6000 K. W tak wysokiej temperaturze, drut elektrodowy oraz część materiału podstawowego zostają stopione. Wówczas możemy zaobserwować powstanie tzw. jeziorka spawalniczego. Jeziorko to jest oddzielane od atmosfery przez stapiany topnik. Dzięki temu, łuk jest stabilizowany, zaś sam topnik steruje także składem chemicznym spoiwa, a także ma wpływ na ogólny kształt ściegu. Pod wpływem zwiększonego ciśnienia, dochodzi tu też do wydzielania się gazów oraz pary, które tworzą wokół łuku przestrzeń gazową. Przestrzeń ta jest z kolei oddzielana od powietrza przez ciekły żużel, którego czasza otacza gazy.

W spawaniu łukiem krytym ogromne znaczenie ma także szereg parametrów, takich jak napięcie łuku, prędkość samego spawania oraz natężenie prądu. To właśnie od nich zależy, jak długo metal spoiny pozostanie w stanie płynnym. W przeciągu kilku sekund, w jeziorku dochodzi do reakcji chemicznych, nadających spoinie konkretny kształt i konsystencję. Gdy łuk zaczyna się oddalać, jeziorko krystalizuje się. Dochodzi też wówczas do formacji ściegu, na powierzchni którego natychmiast pojawiają się skrzepłe warstwy żużla, usuwane na koniec procedury. Pozostały po spawaniu topnik, który nie został stopiony, możemy wykorzystać ponownie podczas kolejnej obróbki.

Największe zalety spawania łukiem krytym

Technika ta ma szereg zalet, dzięki którym cieszy się ona tak dużą popularnością u przedsiębiorstw na całym świecie. Po pierwsze, napawanie łukiem krytym jest niezwykle wydajne. Efekt końcowy jest bardzo trwały, zaś my możemy w niezawodny sposób wzmocnić konstrukcję. Kolejnym atutem jest tu też wysoka kultura pracy. Spoiny są niezwykle gładkie, zaś na ich powierzchni nie znajdziemy żadnych nieestetycznych rozbryzgów. Spawane złącza są mocne i trwałe, nie poddając się ekstremalnym warunkom, obecnym w ich otoczeniu. Obróbka z wykorzystaniem łuku trwałego to także bardzo duża wygoda i wydajność – szybkość spawania potrafi tu osiągać bardzo wysokie wartości.

Jakim sprzętem do spawania łukiem krytym dysponujemy?

Ponieważ spawanie łukiem krytym jest procedurą, którą wykonuje się za pomocą zaawansowanego technicznie sprzętu. Park maszynowy firmy Jamet posiada dwa stanowiska do napawania walców, dwa stanowiska do napawania kół oraz szereg zaawansowanych urządzeń, przeznaczonych do wszystkich możliwych obróbek – spawania elektrodą, TIG oraz MIG/MAG. Dzięki temu, jesteśmy w stanie przeprowadzić skuteczne napawanie na szerokiej gamie elementów.

Gwarancja opłacalności i efektywności

W Jamet wierzymy, że każde zlecenie powinno być traktowane indywidualnie, zaś wycenione koszty – dostosowane do faktycznego zakresu pracy. Dzięki temu, jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu najwyższą jakość świadczonych usług, idącą w parze z najatrakcyjniejszymi cenami na terenie województwa śląskiego. Nasza dokładnie przeszkolona, doświadczona kadra pracowników każdego dnia dokłada wszystkich starań, aby nasi partnerzy mieli pełne poczucie, że zlecone usługi w pełni oddają swoją wycenę.

Zapraszamy do nawiązania współpracy!

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, dotyczące kompleksowego spawania łukiem krytym, zachęcamy gorąco do skontaktowania się z naszym działem obsługi. Nasi specjaliści pomogą Państwu zasięgnąć wszystkich niezbędnych informacji. Skontaktuj się z nami już teraz i dołącz do rosnącego grona naszych zadowolonych partnerów!