Historia Firmy

Ponad 30 lat doświadczenia

Historia Z.P.H. JAMET rozpoczęła się w 1984 roku wraz z założeniem Zakładu Ślusarskiego Olgierd Stolaronek. Początkowo Zakład zajmował się głównie produkcją pieców gazowych, jednak równolegle przygotowywano zaplecze do wykonywania obróbki mechanicznej.

W roku 1989 roku Zakład nawiązał współpracę z firmą Miehe (RFN), co pozwoliło rozszerzyć asortyment o konstrukcje tuneli foliowych oraz kotły olejowe dużych mocy, które eksportowano na rynek niemiecki (uzyskując dopuszczenie w/w na rynku do pieców ogrzewających tunele foliowe). Utworzono firmę joint venture pod nazwą MIGEBAU, która działała przez 6 lat. Zakład zaczął produkować konstrukcje stalowe oraz kotły olejowe dużych mocy dla różnych odbiorców - zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów biznesowych. Wówczas dysponował już znacznie większym parkiem maszynowym niż na początku działalności, m.in.: maszynami do obróbki skrawaniem (tokarki, frezarki, szlifierki, wiertarki), maszynami do obróbki plastycznej (prasy hydrauliczne i mimośrodowe, nożyce gilotynowe) oraz spawarkami (spawanie gazowe, elektryczne w CO2, aluminium, stale nierdzewne).


Współpraca z Hutą Katowice

W 1985 roku Zakład rozpoczął trwającą do dziś współpracę z Hutą Katowice (obecnie oddział ArcelorMittal Poland), wykonując liczne, wielkogabarytowe, ciężkie części zamienne na potrzeby wydziału walcowni i stalowni (m.in. koła zębate, kompletne przekładnie i inne urządzenia przemysłowe).


Współpraca z Fiat Auto Poland

W 1995 roku nawiązaliśmy współpracę z Fiat Auto Poland, która obejmowała wykonawstwo szeregu przyrządów ustawczo-montażowych, zgrzewalniczych, sprawdzianów, palet transportowych oraz innych urządzeń pomocniczych - głównie na potrzeby produkcji karoserii i montażu samochodów (Fiat Cinquecento, Seicento, Fiat 500, Palio, Bravo, Brava, Ducato, Iveco).


Nowe możliwości

W kolejnych latach rozwinęliśmy możliwości wykonawcze o napawanie w osłonie proszkowej rolek i kół suwnicowych dla hutnictwa. Opracowaliśmy także innowacyjne złącza obrotowe, doprowadzające ciecz chłodzącą do elementów obrotowych, które stały się naszym flagowym produktem i są z powodzeniem wdrażane w hutach w całej Europie.


Otwarci na wyzwania

Obecnie skupiamy się na dalszym rozwoju oferty, celem jej dopasowania do potrzeb współczesnego rynku oraz na doskonaleniu i modernizacji usług dla sektora przemysłu mechanicznego. W 2015 roku wdrożyliśmy innowacyjne oprogramowanie do projektowania inżynierskiego NX CAD/CAM. Wśród naszych Klientów znajdują się dzisiaj zarówno firmy, z którymi współpracujemy niemal od początku istnienia, jak i nowe podmioty.